D.U.K.

Dažnai užduodami
klausimai

Bendriniai
Kas yra InRento?

InRento yra pirmoji ir didžiausia licencijuota sutelktinio finansavimo platforma Europos Sąjungoje suteikianti galimybę investuoti į nekilnojamojo turto nuomos projektus. 2022-aisias metais InRento buvo pripažinta geriausia investavimo technologija Europos Fintech apdovanojimuose. InRento yra licencijuota ir prižiūrima Lietuvos Banko.

Kokie yra investavimo per InRento privalumai?

InRento suteikia galimybę investuotojams uždirbti pasyvias pajamas iš nekilnojamojo turto nuomos projektų. 
 
Su InRento nereikia investuoti didelių sumų, siekiant investuoti į NT nuomos projektus. 
 
Pagrindiniai investavimo privalumai:
 
– žemesnės rizikos projektai, nes projekto savininkai dažniausiai moka palūkanas iš nuomos;
– kapitalo prieaugis, kuris suteikia galimybę uždirbti papildomą grąžą sėkmingai realizavus projektą; 
– atskiruose projektuose indeksuojamos mėnesinės palūkanos pagal infliaciją, kas padeda apsaugoti pinigus nuo infliacijos;
 
Taip pat visos investuotojų investicijos yra apsaugomos turto įkeitimu - hipoteka, kitaip tariant įkeičiant nekilnojamąjį turtą investuotojams.

Kuo InRento skiriasi nuo kitų sutelktinio finansavimo platformų?

Skirtingai nei kitos sutelktinio finansavimo platformos, orientuotos į NT vystymo projektus, InRento projektų pinigų srautus lemia nuomos pajamos, kurios laikomos žemesnės rizikos investicijomis. 

Dažniausiai projektuose nuomos pajamos būna didesnės negu mėnesinės palūkanų įmokos, o tai labai sumažina projekto savininko nemokumo riziką.
Tuo pačiu esame išskirtiniai ir tuo, kad investuotojai gali uždirbti ir iš kapitalo prieaugio, kai projektai buna sėkmingai realizuojami, daugiau informacijos apie tai rasite kiekvieno projekto aprašyme.

Galiausiai, atskiruose projektuose kurie yra orientuoti į trumpalaikę nuomą ar turizmą, investuotojams nuo tam tikrų investicijų sumų yra suteikiamas ,,Timeshare” - galimybė apsistoti turte į kurį yra investuojama tam tikram naktų skaičiui.

Kas nutiks mano investicijomis, jei InRento bankrutuos?

InRento licencijuota ir prižiūrima Lietuvos Banko, dėl to įmonei keliami griežti kapitalo pakankamumo reikalavimai. Mažai tikėtinu InRento įsipareigojimų nevykdymo scenarijumi būtų paskirtas sutartinis administratorius, kuris vykdytų įsipareigojimus investuotojams ir projektų savininkams.


InRento veikia kaip tarpininkas bei ekspertas vertinantis finansavimo užklausas, o finansinės sutartys yra sudaromos tarp investuotojų ir projektų savininkų tiesiogiai. Tai reiškia, kad paskolas galėtų perimti bet kuris kitas administratorius ar kita finansų įstaiga.
 

Kaip pradėti investuoti per InRento?

Pradžiai turite užsiregistruoti ir tapti mūsų investuotojų bendruomenės dalimi: https://inrento.lt/private-registration.html

Tada turite patvirtinti savo tapatybę bei pasirinkti vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay. 

Sėkmingai susikūrus paskyrą ir atsidarius sąskaitą iš kurios investuosite ją papildykite atlikdami pavedimą iš bet kurio Europos Sąjungoje esančio banko.

Ir pabaigai, turite išsirinkti projektą į kurį norite investuoti, susipažinti su sąlygomis ir paspausti – Investuoti. 
 

Koks teisinis reguliavimas taikomas InRento?

InRento platforma yra licencijuota ir reguliuojama Lietuvos Banko ir veikia pagal sutelktinio finansavimo operatorių veiklos nuostatus. InRento vadovaujasi Lietuvos įstatymais ir Europos Sąjungos reglamentais. Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Banko puslapyje: https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai/uab-inrento

Koks yra InRento įstatinis kapitalas?

InRento įstatinį kapitalą sudaro 694 673,74 EUR.

Lėšų pridėjimas
Kur laikomi investuotojų pinigai?

Prieš pradėdami investuoti, visi InRento klientai turi atsidaryti sąskaitą Paysera arba Mangopay elektroninių pinigų įstaigoje, kurioje kiekvienas naudotojas savo lėšas laiko atskirai. Tiek Paysera, tiek Mangopay yra licencijuotos ir prižiūrimos finansų įstaigos. 

InRento tiesiogiai neliečia klientų lėšų ir klientų lėšos yra visuomet atskirtos nuo InRento įmonės kapitalo.

Paysera licencijos kodas - LB000251 (https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai/paysera-lt-uab)

Mangopay licencijos kodas - B173459 (https://searchentities.apps.cssf.lu/search-entities/entite/details/9651?lng=en&q=&st=advanced&entNames=mangopay)
 

Kaip galiu papildyti savo InRento sąskaitą?

Prisijunkite prie savo InRento paskyros ir skiltyje – Portfelis, pasirinkite – Papildyti sąskaitą.

Primename, kad prieš turite būti pasirinkę vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay.

Sąskaitą papildyti galite atlikdami pavedimą iš bet kurio Europos Sąjungoje esančio banko.
 

Investavimas
Kas gali investuoti į InRento NT nuomos projektus?

Pilnamečiai asmenys turintys banko sąskaitą. Prieš pradėdami investuoti klientai turi patvirtinti tapatybę ir pasirinkti vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay.

Kokia minimali investavimo suma?

Minimali investavimo suma į NT nuomos projektus InRento platformoje yra 500 EUR.

Kokie yra taikomi mokesčiai investuotojams?

InRento klientams nėra taikomi jokie investavimo mokesčiai investuojant į projektus turinčius fiksuotas palūkanas pirminėje rinkoje. 

Investuotojams taikomi tik prekybos –  2% antrinės rinkos mokestis, kai investuotojas anksčiau laiko nusprendžia parduoti savo investiciją kitam investuotojui.

Taip pat vėluojant paskoloms ar mokėjimams InRento taiko – 0.1% paskolų administravimo mokestį nuo delspinigių, kurie būna išmokami.

Galiausiai, InRento projektuose kuriuose investuotojai turi kintamą kapitalo prieaugį arba kitais žodžiais - dalį nuo pelno, bus taikomos apskaitos mokestis. Kaip jis apskaičiuojamas ir informacija ar jis taikomas galėsite rasti projekto aprašyme ir puslapyje palūkanų kainodaros lentelė.

 

Koks yra pinigų judėjimo procesas investuojant?

Mangopay:

Investavus į konkretų projektą, lėšos yra perkeliamos iš kliento pagrindinės sąskaitos į jo projekto sąskaitą, kuri naudojama tik to projekto investicijoms rezervuoti. Kai projektas yra sufinansuojamas ir turtas įkeičiamas, lėšos pervedamos į projekto savininko Mangopay sąskaitą ir išmokamos į jo banko sąskaitą.

Jei projektas būtų atšauktas, lėšos grąžinamos į pagrindinę investuotojo Mangopay sąskaitą.

Paysera

Investavus į konkretų projektą, lėšos rezervuojamos investuotojo sąskaitoje. Kai projektas yra sufinansuojamas ir turtas įkeičiamas, lėšos pervedamos į Paysera kontroliuojamą sąlyginio deponavimo sąskaitą, o tada išmokamos į projekto savininko banko sąskaitą.

Jei projektas būtų atšauktas, lėšos grąžinamos į investuotojo Paysera sąskaitą.

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA)
Kas yra dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) ir kaip jis veikia?

2FA padeda padidinti jūsų investicinės paskyros saugumą. Jums reikės papildomai patvirtinti prisijungimo užklausą išoriniu autentifikavimo mechanizmu. 

InRento naudoja – Google Authenticator, kuris paprastai naudojamas kitose svetainėse. Jei aktyvuosite 2FA savo InRento paskyroje, kiekvieną kartą, kai prisijungsite, būsite paprašyti pateikti kodą, kuris generuojamas – Google autentifikavimo programoje išmaniajame įrenginyje.

Kaip įjungti 2FA funkciją?

Prisijunkite prie savo InRento paskyros, pasirinkite skiltį – Paskyra ir paspauskite – Dviejų veiksnių autentifikavimas. Įjungus 2FA, kiekvieną kartą prisijungdami, būsite paprašyti nuskaityti QR kodą ir įvesti kodą.

Antrinė rinka
Kas yra antrinė rinka?

Antrinė rinka (angl. Secondary Market) – tai vieta, kur galite parduoti savo investicijas kitiems investuotojams arba galite pirkti kitų investuotojų parduodamas investicijas.

Koks yra antrinės rinkos mokestis?

Šiuo metu pardavėjui taikomas 2% mokestis nuo sandorio (investicijos) pardavimo kainos.

Kas yra nuolaida ir priemoka antrinėje rinkoje?

Nuolaida nurodo, kiek procentaliai pigiau parduodate savo investiciją. Kuo nuolaida didesnė, tuo tikėtina greičiau turėtumėte parduoti savo investiciją. 

Premija nurodo, kiek procentaliai brangiau parduodate savo investiciją. Kuo premija didesnė, tuo ilgiau gali užtrukti investicijos pardavimas. 

Mokesčiai
Ar reikia mokėti mokesčius nuo pajamų gautų iš InRento projektų?

Visą informaciją susijusią su mokesčiais rasite šiame puslapyje: https://inrento.lt/blog/important-information-about-taxes 

Kur rasti mokesčių ataskaitą?

Savo mokesčių ataskaitą galite rasti savo InRento paskyros skiltyje – Mokesčiai.