D.U.K.

Dažnai užduodami
klausimai

Bendriniai
Kas yra InRento?

InRento yra pirmoji ir didžiausia licencijuota sutelktinio finansavimo platforma Europos Sąjungoje suteikianti galimybę investuoti į nekilnojamojo turto nuomos projektus. InRento yra licencijuota ir prižiūrima Lietuvos Banko.

Kokie yra investavimo per InRento privalumai?

InRento suteikia galimybę investuotojams uždirbti pasyvias pajamas iš nekilnojamojo turto nuomos projektų. 
 
Su InRento nereikia investuoti didelių sumų, siekiant investuoti į NT nuomos projektus. 
 
Pagrindiniai investavimo privalumai:
 
– žemesnės rizikos projektai, nes projekto savininkai moka palūkanas iš nuomos;

– kapitalo prieaugis, kuris suteikia galimybę uždirbti papildomą grąžą turtą pardavus brangiau; 

– indeksuojamos nuomos pajamos (palūkanos), kas apsaugo nuo infliacijos;
 
Taip pat visos investuotojų investicijos yra apsaugomos pirmine hipoteka, kitaip tariant įkeičiant nuomąją nekilnojamąjį turtą InRento (investuotojams).

Kuo InRento skiriasi nuo kitų sutelktinio finansavimo platformų?

InRento yra pirmoji ir didžiausia licencijuota sutelktinio finansavimo platforma Europos Sąjungoje suteikianti galimybę investuoti į įvairius nekilnojamojo turto nuomos projektus Europoje. 
 
Skirtingai nei kitos sutelktinio finansavimo platformos orientuotos į NT vystymo projektus, InRento projektų pinigų srautus lemia nuomos pajamos, kurios laikomos žemesnės rizikos investicijomis. 
 
Tuo pačiu esame išskirtiniai ir tuo, kad investuotojai gali uždirbti ir iš NT kapitalo prieaugio, kai turtas parduodamas brangiau nei buvo įsigytas.

Kas nutiks mano investicijomis, jei InRento bankrutuos?

InRento licencijuota ir prižiūrima Lietuvos Banko, dėl to įmonei keliami griežti kapitalo pakankamumo reikalavimai. Mažai tikėtinu InRento įsipareigojimų nevykdymo scenarijumi būtų paskirtas sutartinis administratorius, kuris tenkintų investuotojų ir projektų savininkų reikalavimus.

InRento veikia kaip tarpininkas bei ekspertas atrenkantis investicijas, o finansinės sutartys yra sudaromos tarp investuotojų ir projektų savininkų tiesiogiai. Tai reiškia, kad paskolas galėtų perrimti bet kuris kitas adminstratorius ar kita finansų įstaiga.

Kaip pradėti investuoti per InRento?

Pradžiai turite užsiregistruoti ir tapti mūsų investuotojų bendruomenės dalimi: https://inrento.lt/private-registration.html

Tada turite patvirtinti savo tapatybę bei pasirinkti vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay. 

Ir pabaigai, turite išsirinkti projektą į kurį norite investuoti, susipažinti su sąlygomis ir paspausti – Investuoti. 

Koks teisinis reguliavimas taikomas InRento?

InRento platforma yra licencijuota ir reguliuojama Lietuvos Banko ir veikia pagal sutelktinio finansavimo operatorių veiklos nuostatus. InRento vadovaujasi Lietuvos įstatymais ir Europos Sąjungos reglamentais. Daugiau informacijos galite rasti Lietuvos Banko puslapyje: https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai/uab-inrento

Lėšų pridėjimas
Kur laikomi investuotojų pinigai?

Prieš pradėdami investuoti, visi InRento klientai turi atsidaryti sąskaitą Paysera arba Mangopay elektroninių pinigų įstaigose, kurioje kiekvienas naudotojas savo lėšas laiko atskirai. Tiek Paysera, tiek Mangopay yra licencijuotos ir reguliuojamos finansų įstaigos. 

Paysera licencijos kodas - LB000251 (https://www.lb.lt/lt/finansu-rinku-dalyviai/paysera-lt-uab)

Mangopay licencijos kodas - B173459 (https://searchentities.apps.cssf.lu/search-entities/entite/details/9651?lng=en&q=&st=advanced&entNames=mangopay)
 

Kaip galiu papildyti savo InRento sąskaitą?

Prisijunkite prie savo InRento paskyros ir skiltyje – Portfelis, pasirinkite – Papildyti sąskaitą.
 
Primename, kad prieš turite būti pasirinkę vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay.

Investavimas
Kas gali investuoti į InRento NT nuomos projektus?

Pilnamečiai asmenys turintis banko sąskaitą. Prieš pradėdami investuoti klientai turi patvirtinti tapatybę ir pasirinkti vieną iš mokėjimo sistemų – Paysera arba Mangopay.

Kokia minimali investavimo suma?

Minimali investavimo suma į InRento NT nuomos projektus – 500 EUR.

Kokie yra taikomi mokesčiai investuotojams?

InRento klientams nėra taikomi jokie investavimo mokesčiai pirminėje rinkoje.

Investuotojams taikomi tik prekybos –  2% antrinės rinkos mokestis, kai investuotojas anksčiau laiko nusprendžia parduoti savo investiciją kitam investuotojui.

Taip pat vėluojant paskoloms ar mokėjimams InRento taiko – 0.1% paskolų administravimo mokestį nuo delspinigių, kurie būna išmokami.
 

Koks yra pinigų judėjimo procesas investuojant?

Mangopay:

Investavus į konkretų projektą, lėšos yra perkeliamos iš kliento pagrindinės sąskaitos į jo projekto sąskaitą, kuri naudojama tik to projekto investicijoms rezervuoti. Kai projektas yra sufinansuojamas ir turtas įkeičiamas, lėšos pervedamos į projekto savininko Mangopay sąskaitą ir išmokamos į jo banko sąskaitą.

Jei projektas būtų atšauktas, lėšos grąžinamos į pagrindinę investuotojo Mangopay sąskaitą.

Paysera

Investavus į konkretų projektą, lėšos rezervuojamos investuotojo sąskaitoje. Kai projektas yra sufinansuojamas ir turtas įkeičiamas, lėšos pervedamos į Paysera kontroliuojamą sąlyginio deponavimo sąskaitą, o tada išmokamos į projekto savininko banko sąskaitą.

Jei projektas būtų atšauktas, lėšos grąžinamos į investuotojo Paysera sąskaitą.

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA)
Kas yra dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA) ir kaip jis veikia?

2FA padeda padidinti jūsų investicinės paskyros saugumą. Jums reikės papildomai patvirtinti prisijungimo užklausą išoriniu autentifikavimo mechanizmu. 
 
InRento naudoja – Google Authenticator, kuris paprastai naudojamas kitose svetainėse. Jei suaktyvinsite 2FA savo InRento paskyroje, kiekvieną kartą, kai prisijungsite, būsite paprašyti pateikti kodą, kuris generuojamas – Google autentifikavimo programoje išmaniajame įrenginyje.

Kaip įjungti 2FA funkciją?

Prisijunkite prie savo InRento paskyros, pasirinkite skiltį – Paskyra ir paspauskite – Dviejų veiksnių autentifikavimas. Įjungus 2FA, kiekvieną kartą prisijungdami, būsite paprašyti nuskaityti QR kodą ir įvesti kodą.

Antrinė rinka
Kas yra antrinė rinka?

Antrinė rinka (angl. Secondary Market) – tai vieta, kur galite parduoti savo investicijas kitiems investuotojams arba galite pirkti kitų investuotojų parduodamas investicijas.

Koks yra antrinės rinkos mokestis?

Šiuo metu pardavėjui taikomas 2% mokestis nuo sandorio (investicijos) pardavimo kainos.

Kas yra nuolaida ir priemoka antrinėje rinkoje?

Nuolaida nurodo, kiek procentaliai pigiau parduodate savo investiciją. Kuo nuolaida didesnė, tuo tikėtina greičiau turėtumėte parduoti savo investiciją. 
 
Priemoka nurodo, kiek procentaliai brangiau parduodate savo investiciją. Kuo priemoka didesnė, tuo ilgiau gali užtrukti investicijos pardavimas. 

Mokesčiai
Ar reikia mokėti mokesčius nuo pajamų gautų iš InRento projektų?

Visą informaciją susijusią su mokesčiais rasite šiame puslapyje: https://inrento.lt/blog/important-information-about-taxes 

Kur rasti mokesčių ataskaitą?

Savo mokesčių ataskaitą galite rasti paskyros skiltyje, kuri yra puslapio apačioje kairėje pusėje, jums tereikia ją paspausti ir jums bus sugeneruotas PDF failas.

Project Key investment risks
4

Diversifikavimo rizika - nėra rekomenduotina investuoti didesnę negu 10% sumą nuo savo grynosios turto vertės. Prieš sudarant investavimo sandorį, pasitikrinkite savo galėjimą patirti nuostolius naudojantis ,,Skaičiuoklę", kurią galite rasti savo paskyroje.