Dažnai užduodami
klausimai

Bendriniai

InRento yra pirmoji licencijuota sutelktinio finansavimo platforma Europos Sąjungoje suteikianti galimybę investuoti į nekilnojamąjį turtą nuomai. InRento yra licencijuota ir piržiūrima Lietuvos banko.

InRento leidžia investuotojams uždirbti pasyvias pajamas iš nuomojamo nekilnojamojo turto. Su InRento nereikia investuoti didelių sumų, siekiant įsigyti nekilnojamąjį turtą. Pagrindiniai investavimo privalumai yra saugumas ir grąža. Visos investuotojų investicijos yra apsaugojamos hipoteka, kitaip tariant įkeičiant nekilnojamąjį turtą. Investicijos uždirba pasyvias pajamas iš nuomos, o jeigu nekilnojamasis turtas nėra išnuomojamas - mokamos fiksuotos palūkanos.

InRento yra pirmoji licencijuota sutelktinio finansavimo į nekilnojamąjį turtą nuomai platforma Europoje. Skirtingai nuo nekilnojamojo turto plėtojimo paskolų sutelktinio finansavimo platformų, InRento investicijas lemia pinigų srautų ir nuomos sutartys, kurios laikomos mažesnės rizikos investicijomis.

Kadangi InRento licencijuoja ir prižiūri Lietuvos bankas, jam keliami griežti kapitalo pakankamumo reikalavimai. Mažai tikėtinu InRento įsipareigojimų nevykdymo scenarijumi būtų paskirtas sutartinis administratorius, kuris tenkintų investuotojų ir projektų savininkų reikalavimus. InRento veikia kaip tarpininkas bei ekspertas atrenkantis investicijas, tad finansiniai įsipareigojimai tarp investuotojų ir projektų savininkų išliktų.

InRento platforma yra licencijuota ir reguliuojama Lietuvos banko ir veikia pagal sutelktinio finansavimo operatorių veiklos nuostatus. Vadovaujasi Lietuvos įstatymais, Europos Sąjungos reglamentais.

Pirma, jums reikia užsiregistruoti kaip investuotojui mūsų platformoje. Po to turite susieti savo esamą Paysera paskyrą arba sukurti naują, kad pradėtumėte investuoti. Kai paskyra bus patvirtinta, būsite pasirengę pradėti.

Lėšų pridėjimas

Visi InRento klientai prieš pradėdami investuoti į platformą, privalo atidaryti Paysera sąskaitą, kurioje kiekvienas asmuo atskirai laiko savo lėšas. Kai vartotojas spaudžia investuoti, lėšos pervedamos į sąlyginio deponavimo sąskaitą ir pervedamos projekto savininkui tik tada, kai jis įvykdo sandorio saugumo reikalavimus, t. y. įkeičia nekilnojamąjį turtą investuotojams (Įregistruojama hipoteka).

Susiejus Paysera sąskaitą, paskyroje galėsite pamatyti papildymo nurodymus paspaudę nuorodą „Papildymas“.

Investavimas

Investuoti gali visi asmenys esantys bent 18 metų ir turintys banko sąskaitą. Prieš pradėdami investuoti su InRento, taip pat turėsite atlikti klientų pažinimo procesą.

Minimali investicijų suma yra 500 eurų.

Investicijos per InRento investuotojams yra nemokamos. Norint anksčiau laiko parduoti savo investiciją antrinėje rinkoje yra taikomas 2% sandorio mokestis.

Dviejų veiksnių autentifikavimas (2FA)

2FA padeda padidinti jūsų investicinės sąskaitos saugumą, reikalaudami papildomai patvirtinti prisijungimo užklausą išoriniu autentifikavimo mechanizmu. InRento naudoja "Google Authenticator", kuris paprastai naudojamas kitose svetainėse. Jei suaktyvinsite 2FA savo InRento paskyroje, kiekvieną kartą, kai prisijungsite, būsite paprašyti pateikti kodą, kuris generuojamas Google autentifikavimo programoje išmaniajame telefone.

Tiesiog vilkite kompiuterio pelę ant savo vardo viršutiniame dešiniajame kampe ir pasirinkite paskyros puslapį, kuriame rasite 2FA įjungimą. Įjungus 2FA kiekvieną kartą prisijungdami, būsite paprašyti nuskaityti QR kodą ir įvesti kodą.

Antrinė rinka

Secondary Market (Antrinė rinka) - tai vieta, kur galite parduoti savo investicijas kitiems investuotojams arba pirkti kitų investuotojų parduodamas investicijas.

Šiuo metu mokestis už antrinės rinkos sandorius yra 2% nuo vertės. Šį mokestį moka pardavėjas.

Nuolaida nurodo, kiek pigiau parduodate savo investicijas - kuo didesnė nuolaida, tuo greičiau turėtumėte sugebėti parduoti savo investiciją. Priemoka rodo padidėjusią investicijų pardavimo kainą. Jei kaina yra didesnė, investicijos pardavimas gali užtrukti ilgiau.

Mokesčiai

Svarbi informacija Lietuvos gyventojams. Jei investuojate kaip individualus asmuo, uždirbtos palūkanos įtraukiamos į B klasės pajamas, kurias reikia deklaruoti ir kurios apmokestinamos 15% GPM (gyventojų pajamų mokestis) nuo visos per mokestinį laikotarpį gautų palūkanų sumos, viršijančios 500 eurų. Svarbi informacija užsienio gyventojams. Jei investuojate kaip individualus asmuo, užsienio gyventojams mokamos palūkanos priskiriamos A klasės pajamoms ir yra apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu (GPM), kurį išskaičiuos ir sumokės InRento. Dėl šios priežasties užsienio gyventojams, prieš mokant palūkanas, automatiškai bus taikomas 15% gyventojų pajamų mokestis, kuris bus pervestas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Jei investuosite kaip juridinis asmuo, InRento nesumokės mokesčių už jūsų investicijas, jei jūsų mokesčių rezidavimo šalis yra viena iš šių: https://www.vmi.lt/cms/en/tarptautines-dvigubo-apmokestinimo-isvengimo-sutartys Gali būti, kad jums nereikės mokėti mokesčių už gautas palūkanas, tačiau prieš priimdami sprendimus, pasitarkite su vietos mokesčių konsultantais. InRento neteikia jokių mokesčių konsultacijų.

Savo mokesčių ataskaitą galite rasti paskyros skiltyje, kuri yra puslapio apačioje kairėje pusėje, jums tereikia ją paspausti ir jums bus sugeneruotas PDF failas.

#

Prisijunkite prie InRento ir pradėkite investuoti

Pranešimas apie slapukus
Slapukus naudojame reklamai, analizei ir mūsų svetainės gerinimui. Jeigu sutinkate patvirtinkite šį pranešimo langelį. Norėdami sužinoti daugiau, spustelėkite Privatumo politika.