Go back
07.08.2023

Vilniuje duris atvers plaukiojantis viešbutis – pirmasis toks Lietuvoje

Gustas Germanavičius
CEO / ĮKŪRĖJAS
Floating hotel to open in Vilnius – the first of its kind in Lithuania
Share via

Straipsnis publikuotas delfi.lt

Į Vilnių atvykę svečiai ar patys sostinės gyventojai jau visai netrukus galės apsistoti išskirtinėje vietoje – pačioje sostinės širdyje, Neries upės krantinėje prisišvartuos plaukiojantis viešbutis (floating hotel – floatel), pro kurio langus atsivers nuostabūs sostinės vaizdai.

Naujai duris atversiančio viešbučio svečiams bus siūloma apsistoti 23 šiuolaikiškai įrengtuose studijos tipo apartamentuose. Gyvenamieji kambariai bus įrengti abejuose viešbučio aukštuose, kiekvienas iš jų turės atskirą įėjimą, privatų vonios kambarį, o dalies kambarių vitrininiai langai atvers vaizdą į Nerį. 

Ant viešbučio stogo planuojama įrengti restoraną ir barą, o atvira erdvė bus skirta viešajam naudojimui, tad ja kaip laisvalaikio zona naudotis galės tiek viešbučio svečiai, tiek ir miesto gyventojai. Šiltuoju metų laiku ši erdvė taps puikia sveikos gyvensenos ar sporto, pavyzdžiui, jogos, užsiėmimų vieta.

„Pasaulyje tokie laivai-viešbučiai nėra naujiena, tačiau Lietuvoje tai būtų pirmasis viešbutis ant vandens miesto centre. Nors pagrindinis viešbučio-laivo tikslas – trumpalaikės apgyvendinimo paslaugos, dėl išskirtinio savo projekto jis prisidėtų ir prie Neries upės įveiklinimo ir atgaivinimo, praplėstų trumpalaikio apgyvendinimo vietų pasiūlą sostinėje ir formuotų modernesnio miesto įvaizdį“, – sako UAB „Vilniaus upių direkcija“ vadovas ir projekto savininkas Karolis Paulauskas.

Viešbutis ant vandens veiks visus metus 

Pirmasis tokio tipo viešbutis Lietuvoje sezono metu svečius priims pačioje Vilniaus širdyje – kairiajame krante prie Karaliaus Mindaugo tilto, priešais Gedimino pilį ir Katedros aikštę. Ši lokacija pasirinkta neatsitiktinai – miesto centre esanti vieta nesunkiai pasiekiama tiek automobiliu, tiek ir viešuoju transportu, o sostinės senamiestis bei sutvarkyti žaliuojantys parkai kone ranka pasiekiami.

Ne sezono metu floatelis savo veiklą tęs Žirmūnų rajone esančiame žiemos uoste. Iki šiol šis uostas tėra vos kelių laivų žiemojimo vieta, tad šaltuoju metu veikiantis viešbutis galėtų prisidėti prie uosto atgijimo, pagyvintų rajono kasdienybę, šiai miesto daliai suteiktų naujų atspalvių bei pritrauktų turistų.

„Užsienyje viešbučiai-laivai įprastai priskiriami prabangių viešbučių kategorijai, tad ir nakvynės kainų kartelė juose gana aukštai iškelta – galima tikėtis sumokėti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų už parą. Vilniuje duris atversiančio viešbučio kainos bus tikrai prieinamos, tad pasimėgauti nakvyne galės ne tik užsienio svečiai ar iš kitų Lietuvos miestų atvykstantys tautiečiai, bet ir kasdienybę paįvairinti norintys sostinės gyventojai“, – sako K. Paulauskas.

Investuotojų laukia papildomos naudos 

Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą per metus atvyksta apie 1,7 mln. turistų iš viso pasaulio. Augant susidomėjimui sostine, mieste auga ir pramogų, maitinimo bei apgyvendinimo įstaigų, lankytinų objektų poreikis. Nepaisant kasmet duris atveriančių naujų viešbučių, išskirtinių apgyvendinimo vietų sostinėje nėra daug. Šiandien Neries potencialas Vilniuje nėra pilnai išnaudojamas, tad laivas-viešbutis galėtų tapti upės atgaivinimo pradžios projektu, išskirtine vieta, kurioje turistai turėtų galimybę pažinti Vilnių kitaip, o vietiniai atrastų jaukų kampelį poilsiui neišvykdami iš miesto.

Kaip pastebi floatelio projektą Vilniuje finansuojančios „InRento“ platformos vadovas Gustas Germanavičius, didžiuosiuose pasaulio miestuose itin populiarios floatelio tipo apgyvendinimo įstaigos labai patrauklios ne tik turistams, bet ir finansuotojams, mat gali generuoti aukštą grąžą.

„Jeigu žiūrėtume į teikiamas naudas vystytojams ir investuotojams, tokie projektai yra labai rentabilūs, nes floatelius galima pastatyti vietovėse, kuriose žemės pirkimas arba nuoma būtų labai brangus arba žemės pasiūlos iš viso nėra. Atsižvelgiant į tai, grąža, kurią investuotojai gali generuoti iš nuomos, yra kur kas didesnė nei grąža, kurią generuotų bet kokie viešbučiai ar NT statiniai aplinkinėse vietovėse. Jei žiūrėtume iš kultūrinės pusės, tai puikus būdas padidinti miesto patrauklumą turistams ir suteikti galimybę patirti unikalias patirtis”, – dalijasi G. Germanavičius.

Šis projektas jo finansuotojams yra išskirtinis: investavę turės galimybę pasinaudoti „InRento“ platformoje esančia ,,Timeshare“ galimybe, leidžiančia investuotojams konkrečiame projekte apsistoti tam tikrą naktų skaičių. Investuojantiems į floatelio projektą Vilniuje bus suteikiama 1 nemokama naktis už investicijas nuo 5000 EUR ir 3 nemokamos naktys investicijoms nuo 15000 EUR.

„Projekto investuotojams kiekvieną mėnesį mokės palūkanas su patrauklia 8–8,5% metine grąža, o fiksuota metinė kapitalo prieaugio grąža siekia 2% per metus. Tai kilsteli bendrą šio etapo pajamingumą tarp 10 ir 10,5% metinės grąžos“, – sako „InRento“ vadovas G. Germanavičius.