Go back
21.10.2021

„InRento“ plečiasi ir žengia į Ispaniją

Gustas Germanavičius
ceo / Founder
InRento announces expansion into Spain’s real estate market
Share via

Pirmasis mūsų projektas Ispanijoje yra įsikūręs La Molinoje. Tai – vietinių pamėgtas, tačiau tarptautinių turistų dar neatrastas slidinėjimo kurortas, turintis puikų susisiekimą su Barselona.

Džiaugiamės pagaliau galėdami pristatyti pirmąją plėtros į užsienį stotelę – Ispaniją. Čia siūlome investuoti į vietinius, trumpalaikės nuomos projektus. Investuotojai gali tikėtis panašios grąžos kaip ir Lietuvoje, sieksiančios 6-7 proc. Į NT Ispanijoje investuosiantys žmonės taip pat turės galimybę jame apsistoti tam tikrą naktų skaičių per metus, kuris priklausys nuo investuojamos sumos.

„InRento“ plėtra Ispanijoje yra natūralus žingsnis, apgalvotas dar prieš kurį laiką: „Tarp mūsų įmonės akcininkų yra Ispanijos nekilnojamojo turto rinkos žaidėjų. Taip pat aš esu dirbęs su dešimtimis sandorių finansavimų Ispanijoje. Tai yra mums puikiai pažįstama rinka, todėl plėtrą būtent čia planavome dar prieš „InRento“ startą“, – sako įmonės vadovas Gustas Germanavičius.

Jau pirmuoju žingsniu į tarptautinius vandenis norima parodyti, kad „InRento“ vizija nėra ribota: „Įgiję patirties Ispanijoje, ateityje tikimės sklandžiai plėstis ir į kitas Vakarų Europos valstybes. Nemanome, kad užaugsime per vieną naktį – šis sprendimas yra nuoseklaus augimo pradžia.“

Bendradarbiausime su patyrusiais profesionalais

Bendradarbiaujame su vietiniais konsultantais ir Ispanijos NT rinkos specialistais, padedančiais įvertinti potencialius projektus ir riziką. Vienas iš įmonės akcininkų ir institucinis investuotojas Juanas Alonso-Alonso, dirbo fonde investavusiame į „InRento“ veiklą, bei buvo vieno didžiausių Ispanijoje veikiančių bankų „ING“ generalinis direktorius.

„Bendradarbiaudami su partneriais daug laiko skiriame rinkos analizei. Pandemija mums jau parodė, kad grąža iš butų turizmo segmente yra pastovi, o trumpalaikės nuomos objektai turi didžiulį potencialą. Tiesa, bendradarbiaujame ne tik su profesionaliais patarėjais, bet ir patyrusiais turto valdytojais, užtikrinsiančiais patikimą ir nepriekaištingą procesų veikimą. Pirmasis mūsų projekto savininkas Ispanijoje valdo daugiau kaip 70 trumpalaikės nuomos objektų, todėl puikiai išmano smulkiausius rinkos niuansus. Lietuvoje tokio dydžio trumpalaikės nuomos turto valdytojų apskritai nėra“, – sako „InRento“ įkūrėjas. 

Orientuosimės į Viduržemio jūros ir kalnų kurortus

Ispanija yra itin didelė rinka, todėl specializuosimės trumpalaikės nuomos NT projektuose.

Pirmiausia mūsų ekspertų žvilgsnis krypsta į Iberijos kalnuose esantį kalnų kurortą La Molina bei Viduržemio jūros regioną šalies šiaurės rytuose Costa Brava. Kiek vėliau planuojama finansuoti projektus visoje rytinėje pakrantėje – Barselonoje, Valensijoje, Kadise ir kt.

„Paskutinius penkiasdešimt metų Ispanijoje turizmas klesti, todėl potencialas investuoti į trumpalaikės nuomos projektus yra didelis. Turizmo sektoriaus ženkliai neprislopino net pandemija, kadangi jos metu po šalį keliavo patys ispanai. Tiesa, pastaruosius pusantrų metų geriausiai laikėsi mažesni miesteliai, todėl pirmiausiai orientuosimės būtent į juos“, – pasakoja Gustas.

NT kainos Ispanijoje vis dar yra pakankamai žemos, neatsigavusios po 2008-2009 m. finansinės krizės. Atsižvelgiant į tai, koks turizmo potencialas slypi šalyje, tokios aplinkybės kuria itin palankias sąlygas aukštai investicijų į NT grąžai. 

„Kadangi artėja žiemos sezonas, šiuo metu yra tinkamas metas investuoti į NT kalnų regionuose. Dėl to pirmasis projektas, kurį siūlysime finansuoti, yra įsikūręs La Molinoje. Tai – vietinių pamėgtas, tačiau tarptautinių turistų dar neatrastas slidinėjimo kurortas, turintis puikų susisiekimą su Barselona. Dirbdami kartu su patyrusiais rinkos žaidėjais šiuo metu esame pasitvirtinę šį ir dar vieną sandorį. Neabejojame, kad panašių projektų pasiūlysime ir ateityje“, – sako Gustas.

Potencialą augina ir išskirtiniai rinkos aspektai

„InRento“ vadovas akcentuoja, kad potencialo investuoti tam tikruose Ispanijos regionuose, žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, suteikia ir valstybės vykdoma politika NT nuomos atžvilgiu.

„Ispanijoje jau dabar daugelyje vietų norint užsiimti šia veikla yra reikalaujama turėti nuomos licenciją. Tai sukuria didelį kainų skirtumą, siekiantį net 20-30 proc. tarp objektų, kurie turi šiuos dokumentus, ir tarp tų, kurie neturi. Kol kas esame suplanavę startą regionuose, kuriuose valstybė dar nereikalauja licencijos. Tačiau tendencijos rodo, kad ateityje galima tikėtis plečiamos reguliavimo sferos, įtrauksiančios ir mūsų veiklos teritorijas. Tam atsitikus, yra iš anksto planuojama atitiktis licencijos reikalavimams“, – sako jis. 

Galės apsistoti finansuojamame turte

NT projektus Ispanijoje finansuojantiems žmonėms siūlome ir naujovę – galimybę apsistoti butuose ar namuose, į kuriuos bus investuojama.

„Ši tendencija atkeliauja iš Vakarų Europos. Priklausomai nuo sumos, kurią investuos žmogus, jis galės atitinkamą kiekį naktų sezono ir ne sezono metu praleisti namuose, kuriuos jis finansavo. Tokiu būdu bandysime materializuoti žmogaus investiciją ir parodyti, kad jis ne tik uždirba finansinę grąžą, bet gali ir kitais būdais apčiuopti savo investiciją“, – sako „InRento“ vadovas Gustas Germanavičius.